randevu
Home
Renk Bilim Analizi
E-Posta
Basinda Renkbilim
 
 
 
 
 

RENKLER ve ENERJİ İLE TEDAVİ

Elimizdeki Şifa Terapisi

RENKLER ve ENERJİ İLE TEDAVİ

Enerji ile TedaviReiki dünyada bütünleyici tıp olarak kabul gören şifa sistemidir. Yale Üniversitesi dünyada reiki uygulaması yapılan hastanelerin başında gelir. Prof. Mikao Usui tarafından 1800 yılında JAPONYADA keşfedilmiş olan reiki tıp bilimini tam olarak kabul eder. Reiki ellerin temasıyla gerçekleştirilen son derece kolay ve güçlü bir şifa sistemidir. Reiki enerjisi kişiye ruhsal, duygusal ve fiziksel bedenin iyileştirilmesine yardımcı olur ve şifa verir. Şifa verirken şifa terapisinde esas olan, kişinin istemesidir. Böylece var olan enerjinin çalışmasına izin verir. Enerji harekete geçer. Hiç bir yan etkisi yoktur. Rei evrensel hayat enerjisi ve ki ise rei nin parçası biyolojik enerjimizdir. Şifa terapisi sırasında terapist reikiye kanal olur. Renkle reiki enerjiyi daha verimli kılar. Renksiz bir reiki şifa terapisi düşünülemez.

ENERJİ

Enerji ile Tedavi Enerji her yanımızda. Ellerinizi yaklaşık 5-10 cm uzaklıkta birbirine bakacak şekilde karşılıklı tutun. Yavaş yavaş ellerinizi yakınlaştırıp uzaklaştırın. Elleriniz arasındaki varoluşu hissetmeye çalışın. İşte bu enerjinin ta kendisidir. Güneş ışığını meydana getiren 7 renk kırmızı-turuncu-sarı-yeşil-mavi-mor renk biliminin temelidir. Enerji yansıyıp, çarpıp, kırıldığı yerde renk dönüşümü vardır. Bu oluşum sırasında olumlu ve olumsuz enerji meydana gelir. Bizde bundan çok etkileniriz. İnsana çarpan bu renk enerjisi insanın aurası tarafından emilir. Renksiz bir dünya düşünülmez. Vücudumuz ve ruh sağlığımız için renge ihtiyacımız var.

Reiki şifa terapisi yapan kişilerin yüksek ve farklı enerjiye sahip olmaları gerekir. Bu sebeple sahip oldukları enerjiyi ölçülmesi mümkündür.İyi bir reiki terapistinin bu enerji belgesine sahip olması gerekir. Bu enerji “ kirlian fotoğraf tekniği” ile ölçülebilir. Teknik anlamda “kirlian fotoğrafçılığı” yüksek voltajlı, yüksek frekanslı, düşük amperli elektrik alanına dayalı aygıtlarla canlı nesnelerden yayılan birtakım biyolojik ışınımları fotoğrafik olarak saptamayı amaçlayan elektrografik fotoğrafçılık tekniğine verilen addır.                                                                                                                                                 
Bu fotoğrafçılık tekniğinin adına "kirlian" adının verilmesinin nedeni, bu teknikte kullanılan aygıtın ilk kez Rus mühendis Semyon Davidovich Kirlian (1898-1980) ve eşi Valentina Khrisanova Kirlian tarafından geliştirilmiş olmasıdır.
Dünyada belli başlı yerlerde kirlian fotoğrafçılığı uygulanmaktadır.Özellikle Rusya,Bulgaristan,Amerika ve Kanada bu konuda ileridedir.

Renk ve Enerji İçeren İmaj Çalışması
Hepimizin bizi saran bir aurası ve enerji alanı vardır. Hepimiz enerji ile doluyuz. Göremediğimiz bu enerjiyi gözde canlandırmanın en kolay yolu ona bir biçim bir form ve bir doku vermektir. Soyut bir şey olduğu için bunu yapmak zordur. Mücadeleyi elden bırakmayın. Haydi haydi devam. Gelin ona bir doku bir form bir biçim verelim. Vücudumuzu bir çiçek soğanı olduğunu düşünün ve enerjinin de bu soğandan fışkıran bir çiçek olduğunu hayal edin. Ona renk verin kokusunu hissedin. Onla bütünleşin. Doğal olarak seçtiğiniz çiçek ve renk ruh tipinizi belirleyecektir.


Etiketler: reiki, kirlian, şifa, renk, enerji,terapi, meditasyon, yoga, aura, çocuk, kişilik, kisilik, psikoloji, chakra, çakra, ışık, isik, renk analizi, renk analiz, rengim, içgüdü rengi, karakter rengim, kırmızı, sarı, sari, turuncu, yeşil, yesil, mavi, eflatun, opal, lal, meditasyon, yoga, enerji tedavisi, kromoterapi, indigo, spiritüel, tai-chi, ucretsiz renk analizi, online renk analizi