randevu
Home
Renk Bilim Analizi
E-Posta
Basinda Renkbilim
 
 
 
 
 

RENK ve ANALİZ

Renk Analiziİngiliz fizikçi İsaac Newton güneş ışığını meydana getiren renk tayfları üzerindeki araştırmaları renk bilimini,bir bilim dalı olarak insanlığa sunmuştur. Chevreul, Helmholtz, Young gibi fizikçiler ve kimyagerler de renk bilimine katkıda bulunmuşlardır. Günümüzde fizik ve metafizik alanında yapılan araştırmalar, renklerin bir terapi aracı olarak da kullanılabileceğini ortaya koymuştur. Yapılan araştırmalara göre insanda bedeni kuşatan (aura) ya da enerji bedeni adı verilen elektromanyetik bir alan vardır. Bedeni saran bu enerji alanı ışık renk, elektrik, ısı, ses, manyetik ve elektromanyetik etkiler ile sürekli olarak iletişim içindedir. Ayrıca renkler frekans ve titreşim olayıdır.

Renk analizi

Renkler söz konusu olunca hepimizin bir çift lafı vardır. İnsanların sevdiği, çok etkilendiği renkler insanları düşündüğünüzden daha çok etkisi altına alabilmektedirler. Renklerin psikolojik ve fiziksel etkileri birçoğumuz tarafından bilinmemektedir. Vücudumuzdaki sinir ileticiler yardımıyla endokrin sistemimiz bir renge duyarlıdır. Renk hormonal salgılarımız üzerinde çok önemli rol oynar. Beynimiz tarafından kimyasal uyarıcı gönderildiği zaman biz rengi görürüz. Endokrin bez hormon üretir ve kan dolaşımına salgılar. Bunlar insan sağlığı güçlü bir etkiye sahiptir. Endokrin bezler hipofiz, troid, para troid, böbrek üstü bezler, yumurtalık, testis, epifiz, pankreastan oluşmaktadır. Endokrin bezler renklere karşı duyarlıdır. Örneğin;kırmızı renk insan beynini heyecanlandırır ve vücuda adrenalin salgılar. Böylece böbrek üstü bezler uyarılmış olur. Oysa Renkler hayatımızın her noktasında kendini gösterir. Günlük yaşantımızda kendimizi ifade ederken renkli deyimlerden faydalanırız.

"Karalar giyinmek, mosmor kesilmek, sararıp solmak, dünyayı tozpembe görmek" İnsanların renkler konusunda bireysel fikirleri ve tercihleri vardır. Bu tercihler insanları farklı kılar; herkesin kendine özgü ayıraç olan rengi farklılıklar gösterir. Sizin için özel ve en sevdiğiniz renk başkası için anlam taşımaz; örneğin siz kırmızı ,sarıyı çok sevebilirsiniz ancak bu renkler herkes için aynı uyarıcı nitelikte değildir ve ruh dünyalarına yansımaları farklıdır..Renk fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal dünyamızı derinden etkiler bu etkiyi sağlık mutluluk başarı olarak hayatınıza geri döndürebilirsiniz.

Renkler

Renkler ve enerji ile;
Bağışıklık sisteminiz güçlenir.
Auramız güçlenir ve genişler, olumsuzlukların bizi etkilemesini engeller.
Çakralarımız renk enerjisi ve reikiyle temizlenir, güçlenir, enerjimizi dengelerken sağlığımızı koruruz.
Ruhsal ve duygusal tedaviye
yardımcı olur.

Psikolojik kökenli hastalıkları
tedavi eder.
Depresyon ve strese karşı korur.Renkler

Daha genç ve zinde kalmanızı sağlar.
Mevcut hastalıklarınızın tedavisine yardımcı olur.
Kötü alışkanlıklardan kurtulmanızı sağlar.
Kronik ağrılardan kurtulmanızı sağlar, ağrı ve acıyı dindirir.
İlaçların yan etkisini azaltır.
Vücuda zarar veren toksinlerden arındırır.
Uykusuzluk ve cinsel problemleri çözmenize yardımcı olur.


Etiketler: renk, enerji,terapi, meditasyon, yoga, aura, çocuk, kişilik, kisilik, psikoloji, chakra, çakra, ışık, isik, renk analizi, renk analiz, rengim, içgüdü rengi, karakter rengim, kırmızı ışık enerjisi, sarı, sari, turuncu, yeşil, yesil, mor, mavi, eflatun, opal, lal, meditasyon, yoga, enerji tedavisi, kromoterapi, indigo, spiritüel, tai-chi, ucretsiz renk analizi, online renk analizi