randevu
Home
Renk Bilim Analizi
E-Posta
Basinda Renkbilim
 
 
 
 
 

ÇAKRA ve IŞIK

Cakra ÇAKRA

Vücudu saran enerji alanı içinde yedi adet çakra adı verilen her biri ayrı renge sahip olan enerji dağıtım merkezleri vardır. Çakraların fiziksel bedene doğrudan bağlı oldukları tek yer salgı bezleri ve omurga sistemidir. Emilen enerjinin vucuda yayılması dolaşım ve sinir sistemiyle gerçekleşir. Tüm bu sistemler ve organlar belirli renklere duyarlıdır.

Işık en kuvvetli iyileştirici güçtür. İnsanlar yaşamları için ışığa ihtiyaç duyarlar.

“Güneş girmeyen eve doktor girer” sözü de bu tezi doğrular niteliktedir. İnsanda ışık ;enerjisi enerji noktaları ile tüm bedene dağılır. Çakralar güneşten emdiği enerjiyi renklere dönüştürüp, bütün bedene dağıtır. Çakraların birbiriyle bağlantısı lokal kanal ve meridyenlerle olur.
Çakra vasıtasıyla güneşten emilen ışık tüm bedene dağılır. Çakralar enerjiyi kendi renklerine dönüştürür ve lokal kanal meridyenlerle birbirlerine bağlıdır.

Meditasyon Vücudumuzu bir enerji sistemi olarak ele almamız gerekir. Çevremizdeki her şey çeşitli titreşimlerden oluşmuştur. Söz konusu titreşimler evrende her maddede bulunan moleküllerdeki atomları meydana getiren, elektron ve protonların hareketleri sonucunda ortaya çıkarlar çakra denilen enerji merkezleri insan bedenindeki çeşitli bölgelerinde bulunur. Bu enerji merkezlerinin dengeli çalışabilmesi için belli renklere duyarlıdır. Her çakraya özgün bir renk vardır.Bu renkler  kullanılarak düzensiz olan fonksiyonlarda dengeyi sağlamak mümkündür. Örneğin fonksiyonel bozukluk gösteren kok çakra, kişide yorgunluk veya kansızlık gibi rahatsızlıklar ortaya çıkarır. Çakralar hayati önem taşırlar. Kırmızı renge duyarlı olan kök çakra için kırmızı renkten faydalanmalıyız. Böylece çakramız yeniden eski dengeli halini alır. Renk titreşimleri çakralardan içeri girer ve çakraları dengeler. ÇAKRA en yakınındaki omuriliğe aktarılır. Omurgalar da sinir sistemiyle organlara aktarırlar. İstenilen denge ve huzur sağlanır. Tüm çakra sistemimizle bedensel sistemimizde dengelenir.

Kısaca titreşimler insanları, hayvanları, atmosferi ve nesneleri oluşturan yani evreni bir arada tutan bir oluşumdur.
İnsan bedeni, bir çok değişik enerji alanına bölünmüştür.

Vücudunuzu saran bu enerji alanı, ışık kısaca renk, elektrik, ısı, ses, manyetik ve elktromanyetik etkiler ile sürekli bir etkileşim içinde bulunur.
Bedenimiz içindeki tüm organlar, dokular ve sistemler benzer titreşimlere sahip atomlardan oluşmuştur.
Vücudun enerji sistemiyle karşılıklı bir etkileşime girer. Böylece bedenin fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal açıdan tam uyum sağlanır.


Etiketler: renk, enerji,terapi, meditasyon, yoga, aura, çocuk, kişilik, kisilik, psikoloji, chakra, çakra, ışık, isik, renk analizi, renk analiz, rengim, içgüdü rengi, karakter rengim, kırmızı, sarı, sari, turuncu, yeşil, yesil, mavi, eflatun, opal, lal, meditasyon, yoga, enerji tedavisi, kromoterapi, indigo, spiritüel, tai-chi, ucretsiz renk analizi, online renk analizi